2018 Grey Rock Results

50 kilometers

  1. Andy Lefriec, Spokane, 5:25:43; 
  2. Chris Delgado, Bainbridge Island, 5:51:21; 
  3. Ryne Anderson, Franklin, Tenn. 6:00:24; 
  4. David Burslem, Lacey, Wash., 6:33:57; 
  5. Jean-Gael Reboul, Seattle, 6:45:40; 
  6. Dan Thrush, Clyde Hill, Wash., 6:53:19; 
  7. Andrew Lingbloom, Seattle, 6:59:13; 
  8. Matthew Gliboff, Kirkland, 6:59:13; 
  9. William Bernstein, Bainbridge Island, 7:05:23; 
  10. David Jackson, Ellensburg, 7:26:29; 
  11. Jason Canales, 7:29:35; 
  12. Quinn Plant, Yakima, 7:32:14; 
  13. Chris Depoppe, Enumclaw, 7:37:09; 
  14. Radu Stancescu, Lake Oswego, Ore., 7:38:23; 
  15. Todd Wagnon, Richland, 7:42:13; 
  16. Mark Chamley, Hood River, Ore., 7:46:20; 
  17. Nathan Sand, Pasco, 7:48:00; 
  18. Curtis Upton, Yakima, 7:56:18; 
  19. Valerie Hewell, Issaquah, 8:09:36 (first female).

 

25 kilometers

  1. Paul Young, Normandy Park, Wash., 2:47:52; 
  2. Michael Jorgensen, Fircrest, Wash., 2:52:33; 
  3. David Toillion, Spokane, 2:56:05; 
  4. Jess Toillion, Spokane, 2:56:49 (first female); 
  5. Sam McManis, Yakima, 2:59:32; 
  6. Jim Simmons, Yakima, 3:06:07; 
  7. Jeff Johnson, Yakima, 3:23:51; 
  8. Nichole Sanislo, Bainbridge Island, Wash., 3:23:54; 
  9. Jessica McLaughlin, Cashmere, 3:25:05; 
  10. Sterling Quinn, Ellensburg, 3:26:06; 
  11. Mitch Ptacek, Seattle, 3:42:33; 
  12. Scott McKinnon, Kennewick, 3:50:26; 
  13. Thomas Owen, Puyallup, 3:52:01; 
  14. Laura Sanchez, Richland, 4:14:26; 
  15. Jamie Simmons, Yakima, 4:16:42; 
  16. Christopher Littell, Seattle, 4:19:38; 
  17. Courtney Cannon, Lacey, Wash., 4:25:05; 
  18. Erin Schindler, Maple Grove, Minn., 4:32:30; 
  19. Jim Keegan, New Hope, Minn., 4:32:34; 
  20. Russell Davis, Pasco, 4:32:34; 
  21. Tammy Ayer, Yakima, 4:32:43; 
  22. Jared Klingele, Wapato, 4:41:31; 
  23. Bella Sowers, 5:06:49; 
  24. Michelle Cary, Vancouver, Wash., 5:06:51; 
  25. Derek Smith, Richland, 5:07:38; 
  26. Katerra Rowan, Vancouver, Wash., 5:18:26; 
  27. Jeff Hagen, Yakima, 5:18:34 (sweep).

 

12 kilometers

  1. Dale Reicheneder, Malibu, Calif., 1:15:27; 
  2. Ian Spechler, Austin, Texas, 1:24:46; 
  3. Eric Patrick, Yakima, 1:25:04; 
  4. Jill Janak, Richland, 1:26:47 (first female); 
  5. James Sanders, Prosser, 1:29:46; 
  6. James Simmons, Yakima, 1:32:53; 
  7. Keith Eliason, Yakima, 1:33:18; 
  8. Casey Clifford, hometown unavailable, 1:33:27; 
  9. Grissvi Medina, Zillah, 1:34:43; 
  10. Regina Lancaster, Yakima, 1:36:56; 
  11. Jacob Cavallo, Kennewick, 1:38:40; 
  12. Wil Bailey, Seattle, 1:39:39; 
  13. Flynn Bickley, Seattle, 1:39:41; 
  14. Keith Beaman, Yakima, 1:43:17; 
  15. Jamie Beaman, 1:43:48; 
  16. Mary Hanna, Benton City, 1:45:12; 
  17. Barb Wilson, Kennewick, 1:56:58; 
  18. Mark Hull, Union Gap, 2:04: 24; 
  19. Joel Clifford, Yakima, 2:19:50; 
  20. Marty Lentsch, Yakima, 2:40:07; 
  21. Joyce Hagen, Yakima, 2:44:29 (sweep); 
  22. Julie Tarra, Prosser, 2:44:31 (sweep).